ARHIV O REVIJI NAROČILNICA PIŠITE NAM

 

 

VSEBINA

ABC SAMOPODOBE

Vzamemo moč, pogum in voljo, dodobra začinimo z ljubeznijo in sprejemanjem sebe, pridamo kanček skrivnostnosti in vse skupaj dobro premešamo. Stresemo na pristni občutek lastne vrednosti in na koncu bogato okrasimo s samospoštovanjem. Pustimo, da se sestavine dobro uležejo in že je pred nami zdrava in privlačna samopodoba.

Preprosto in enostavno. Tako kot življenje. In če k temu dodamo še dve načeli:  prvič, ne sekiraj se zaradi malenkosti, in drugič, vse stvari na tem svetu so malenkosti, potem lahko mirno živimo zadovoljno, srečno in ustvarjalno. Za vsak primer pa je dobro poznati nekaj stvari, ki so nam v pomoč, ko življenje "krene po svoje". Gremo kar po abecedi.

Afirmacija

Beseda pomeni potrditev, pritrditev. Afirmacije so kratki stavki, ki jih izgovarjamo na glas ali v mislih. Dobre afirmacije imajo tri značilnosti. Prvič, oblikovane so v prvi osebi ednine,  na primer: Takšna kot sem, sem v redu. Drugič, izražene so pozitivno. Če rečem: Ne želim biti toliko sramežljiva, se v podzavesti izpiše "ne" in prisluhne besedi sramežljiva. Če vam nekdo reče: Ne misli sedaj na rožnate slone, se vam bo v zavesti nemudoma pojavila prav ta podoba. Da bi se temu izognili, izrek oblikujte tako, da bo neposredno izrazil to, kar želite, na primer: zaupam sebi, zmorem, sem odločna in se spoštujem. Tretjič, afirmacija naj bo v sedanjiku. Namesto: "Rada bi bila bolj samozavestna" raje: "Počutim se samozavestno" ali: "Sem samozavestna." Afirmacijo si lahko napišemo na več listkov in jih damo doma na vidna mesta, lahko tudi v denarnico oz. k dokumentom. Čim večkrat čez dan se spomnimo na afirmacijo in jo zavestno ponovimo.

Nina Leskovar

Celoten članek lahko preberete v tiskani izdaji.