ARHIV O REVIJI NAROČILNICA PIŠITE NAM

 

 

VSEBINA

Elektroterapija raka

IZUM, ZAROTA IN PONOVNO UPANJE

Ali ste vedeli, da je že v 30-ih letih prejšnjega stoletja znanstvenik Royal Raymond Rife spoznal, da lahko z elektromagnetno terapijo zdravi različne vrste raka? Zelo verjetno niste. In kako to, glede na dejstvo, da so sprva njegovi uspehi želi pomembna priznanja in pohvale? Zato, ker se je kmalu zatem začela sramotna, s strani farmacevtsko-medicinskega kapitala organizirana zarota proti njemu in njegovim podpornikom.

Zaradi te zarote še dandanes malokdo ve za obstoj te uspešne terapije za zdravljenje raka in bolezni, ki jih povzročajo mikroorganizmi. Terapija je mnogo cenejša od terapij uradne medicine (zlasti kemoterapije) in nima nobenih neželenih učinkov. Šele v zadnjih desetletjih se pojavljajo posamezne znanstvene študije, ki preučujejo učinke elektromagnetne terapije in katerih rezultati prav tako govorijo o obetavnih možnostih za zdravljenje raka.

Na koncu prispevka bom na kratko predstavil še Zdravilni center Bion, kjer bomo elektroterapijo uporabljali kot del integrativne terapije raka, elektromagnetno terapijo pa tudi za druge bolezni, kot je osteoporoza.

Hiter in vzpodbuden vzpon

Royal Raymond Rife (na sliki 1; 1888- 1971), po rodu Američan, je začel raziskovalno pot v Evropi, med drugim je delal v optični tovarni Zeiss. V 30-ih letih 20. stoletja je izumil zmogljiv mikroskop, s katerim je želel opazovati žive bakterije, viruse in glive. Verjel je, da so ti mikroorganizmi povzročitelji širokega razpona bolezni.

Njegov mikroskop je, za razliko od takratnega načina opazovanja mikroorganizmov z barvilom, uporabljal polarizirane žarke svetlobe. Mehansko kompleksen mikroskop (na sliki 2) je po navedbah omogočal celo 60.000-kratno povečavo, česar še današnji optični mikroskopi ne zmorejo (morda se bo šele v prihodnosti s tehnologijo plazmonov to spremenilo). S svojim mikroskopom je odkril, da lahko pripravi mikroorganizme do tega, da se odzivajo na elektromagnetna polja. Pri tem je spoznal, da statična polja nimajo posebnega učinka, medtem ko izmenična ali pulzna nizkonapetostna polja povzročajo dramatične spremembe, ki so odvisne od uporabljene frekvence. Določen tip mikroorganizmov se je odzival na določeno frekvenco in taka frekvenca je pri tem mikroorganizmu sprva povzročila >napad<, nato pa njegovo uničenje (bakterije so se dobesedno razpočile). Rife je ponovil eksperimente s tisoči vzorcev in vsakič je prišlo do enakega učinka. Pri tem pa ni odkril frekvence, pri kateri bi se razpočila ali razpadla normalna tkivna celica človeka ali drugih sesalcev.

Rife se je nato osredotočil na zdravljenje raka. Opazil je, da so se rakavi tumorji pri živalih zmanjšali in celo izginili pri določenih frekvencah. Vendar tumorske celice niso počile, pač pa so razpadle. V tistem času se o virusih ni veliko vedelo. Zato je Rife po več eksperimentih z virusi sklepal, da so ti odgovorni za nastanek raka (danes vemo, da določene vrste raka res povzročajo virusi, mnogih pa vendarle ne). Tako je zaključil, da v primeru raka njegove naprave ne uničijo tumorske celice, ampak viruse, ki so napadli celico. Razmišljal je, da virusi razpadejo na kemijske snovi, ki ubijejo gostiteljsko celico. Med poskusi na živalih je opazil tudi to, da so se med zdravljenjem živali simptomi pogosto za kratek čas poslabšali, nato pa so si hitro opomogle. Sklepal je, da razpad infekcijskih mikroorganizmov sprošča strupe v telo in krvni obtok. Ta učinek je danes v medicini znan kot reakcija Jarisch-Herxheimer.

Do l. 1931 je Rife sporočil rezultate svojih raziskav različnim zdravnikom in univerzitetnim medicinskim oddelkom. Večina eminentnih zdravnikov in raziskovalcev je navdušeno odobravala njegovo delo. Novembra 1931 je dr. Johnson, predsednik južnokalifornijske veje Ameriškega medicinskega združenja (>American Medical Association< - AMA) organiziral banket, ki se ga je udeležilo 44 zelo cenjenih medicinskih avtoritet tistega časa in na katerem so odlikovali človeka, ki je odkril >konec vseh bolezni<, kot so sami dejali.

V začetku l. 1934 je Univerza v južni Kaliforniji organizirala uradne klinične teste Rifove naprave. Sestavili so odbor vrhunskih zdravnikov, ki je nadzoroval celoten projekt - šestnajst pacientov prostovoljcev naj bi se zdravilo na Rifovi kliniki v San Diegu in po treh mesecih bi zdravniki paciente podrobno pregledali. Zdravljenje se je pričelo, vsak tretji dan je Rife paciente obseval s svojo napravo in po treh mesecih terapije so izvedli pregled. Ugotovitve so bile osupljive - pri 14 od 16 pacientov niso našli nobenih znakov raka in so jih uradno razglasili za klinično ozdravljene. Za preostala dva je Rife prilagodil frekvence naprave in po nadaljnjih štirih tednih sta bila tudi ta dva razglašena za ozdravljena. Uspeh je bil izjemen, vendar so se v odboru odločili, da bodo kljub temu opravili še nadaljnje raziskave preden razglasijo rezultate. Od tu naprej sledi temeljit obrat v zgodbi o elektroterapiji.

Zarota

V tem času je do Rifa prišel vpliven bogataš, dr. Morris Fishbein, urednik medicinske revije Journal of the American Medical Association (JAMA) in večinski lastnik delnic AMA, z zelo močnimi zvezami v politiki. Rifu je ponudil, da mu odkupi ekskluzivne pravice za uporabo njegove tehnologije. Rife je ponudbo zavrnil. Po zavrnitvi so začeli predstavniki AMA obiskovati zdravnike, ki so uporabljali Rifove naprave, in jim groziti, da jih bodo izbrisali iz medicinskega registra, če ne bodo takoj prenehali s temi terapijami. Mnogi so se vdali pod pritiski in ubogali. Ostale so aretirali agenti zveznega ministrstva za živila in zdravila (>Federal Food and Drug Administration<) ali pa so jim odvzeli opremo in zapiske ter jih uničili. Fishbein je v medicinskih revijah združenja AMA zavračal objave kakršnihkoli referenc na Rifovo delo in domnevno pritiskal na druge medicinske revije, da naredijo enako, ker da je Rifovo delo navadna prevara. V tistem času je Rife ustanovil lastno podjetje Beam Rays Inc., v katerem je kmalu po začetku delovanja prejel tožbo s strani svojega inženirja. Rife je tožbo sicer dobil, vendar so ga stroški sodnega postopka pripeljali do bankrota podjetja. Kasneje se je izvedelo, da je tožbo inženirja financiral lastnik večjega farmacevtskega podjetja. Poleg tožbe pa je bil načet tudi Rifov ugled, saj je v času poslovanja podjetja ta inženir pošiljal naročnikom spremenjene naprave s slabšim delovanjem in to v Rifovem imenu.

Po vseh teh napadih je Rife začel piti, padal je v depresije in brezvoljnost. V približno enakem času so se začeli vrstiti tudi vdori v njegov laboratorij, uničili so mu mikroskope in na koncu požgali laboratorij do tal. Večina njegovih zapiskov je bila s tem izgubljenih. Najvztrajnejše Rifove podpornike, tudi dr. Johnsona, so kmalu našli mrtve in rezultate njihovih raziskav uničene. Rife je kasneje sodeloval še z dr. Cranom v okrilju novega podjetja, skupaj sta razvila nekoliko modificirane naprave, ni pa povsem jasno, koliko je pri modifikacijah naprav in frekvenc sodeloval Rife, koliko pa so bile zamisli Cranove.

Ponovno upanje

Napad na Rifa in njegovo metodo je zavrl razvoj elektroterapevtske medicine raka za mnoga desetletja. Vseeno pa je od tistih časov do danes (bolj ali manj potihoma) uporabljalo naprave, ki temeljijo na Rifovih, nekaj tisoč raziskovalcev in zdravilcev po svetu. Majhno število znanstveno-raziskovalnih skupin je zlasti v zadnjih letih spet pričelo izvajati eksperimente za preučevanje vpliva na rakave celice z elektromagnetnimi polji (vendar šibkejšimi in z drugimi frekvencami), njihovi rezultati so bili prav tako vzpodbudni (glej sliko 3).
Zdravilni center Bion

V sedanjem času ustanavljamo na Inštitutu Bion Zdravilni center Bion, prvi integrativni zdravilni center v Sloveniji, ki bo usmerjen v preventivo in zdravljenje težkih bolezni, zlasti raka in diabetesa, pa tudi osteoporoze. Terapevti v Centru bodo izvajali integrativne terapije, od katerih bodo imele prav vse znanstvene podlage, torej študije, ki potrjujejo njihovo učinkovitost. Pristop k obravnavi pacienta bo celosten, saj bo deležen učinkovitih metod za spreminjanje življenjskih navad in za pomoč pri zdravljenju, kot so:
- psihosomatski tečaj in podporna srečanja (meditacija, avtosugestija), ki jih bodo izvajali strokovnjaki Zavoda CDK,
- gibalno-energijske vaje,
- nasveti za pravilno prehrano in za prehranske dodatke,
- zdravilne terapije, med katerimi bosta elektroterapija ter infopatija, o kateri smo v Soutripanju že pisali, zlasti o Infopatskih kapljicah.

Te terapije se ne bodo izvajale namesto medicinskih terapij, ampak jih bodo dopolnjevale. Neželenih učinkov terapije Centra ne bodo imele, saj bodo temeljile na neinvazivnem zdravljenju >brez kemije<. Integrativne terapije delujejo tudi preventivno; pomembno zmanjšujejo tveganje, da bi zboleli ali da bi se bolezen ponovila.

Zdravilni center Bion bo začel delovati predvidoma v septembru 2008, takrat bomo vas, vaše sorodnike in prijatelje povabili, da nas obiščete. Več o Centru boste lahko prebrali v jesenski številki Soutripanja.

dr. Robert T. Leskovar
Inštitut Bion

Zanimiva vira:
Rife Research Europe. http://www.rife.de/
Rife Wikipedia. http://www.rifewiki.org/